Nem én követtem el valamit, nem velem szemben él a gyanú.
„Annyit rohadt a rendszer, hogy amíg 10 éve még Schmitt Pál köztársasági elnöknek az 1992-es doktoriját átvilágították, plágium-e, és utána le is kellett mondania, ma már egy tankerületi vezető 9 évvel ezelőtt írt szakdolgozatát meg se nézik elévülés miatt, és a helyén maradhat.
De miért lepődünk meg, amikor ebben az országban az a normális, hogy a fideszes V. kerület 300 ezres tartozásért utcára rakhat egy 67 éves beteg nőt, miközben a kerület jegyzője 780 ezer forinttal tartozik egy másik kerületnek?
Visszatérve az ügyre, mivel én is érintett lehetek a plagizálásában, felhívás keringőre, hogy a Kodolányi ajánlása szerint hatósági eljárást indítsak a plágium kiderítésére. Főleg, mert például Dosztojevszkij ezt nem tudja megtenni. A csapdát én abban érzem, hogy ha egyenként csak az én mondatomat vizsgálják ki, könnyen megállapíthatják, nincs itt semmi látnivaló.
Nyilván jogi szakértőkkel vizsgáljuk, mit lehet tenni, de a felelősség nem nálam van. Nem én követtem el valamit, nem velem szemben él a gyanú. És nemcsak a felelősséget akarják áthárítani azokra akiket a gyanú szerint lehet, hogy meglopott a szakmai igazgató asszony, hanem évekig elhúzódó pert, és jelentős perköltséget vernének a nyakukba.
Én arra kérem a Belügyminisztert, a KLIK vezetőjét és a Kodolányit is, hogy vizsgálják ki az ügyet! Vizsgálják ki a tankerület érdekében, mert szakmai igazgató és átmeneti vezető nem maradhat úgy valaki egy ilyen poszton, hogy ez a gyanú nincs tisztázva, és nincs eloszlatva.
És lenne még pár ember, akinek üzennék! Kedves jelenlegi és volt kodolányisok, kedves felsőoktatásba járók! Biztos, hogy ez nektek normális, hogy semmilyen következménye nincs a csalás és a lopás gyanújának? Hogy ennyit ér a szakdolgozatotok? Ennyit ér a munka, amit beleraktatok ebbe? Nem kéne esetleg nektek is felemelni a hangotokat?
Ennyit ér Magyarországon egy diploma, a plágium, a bűn, ha hatalmas vagy?”
Nyitókép:MTI/Balogh Zoltán